Jeśli znalazłeś się na naszej stronie to znaczy, że jesteś świadomy ważności zagadnienia jakim jest czystość powietrza którym oddychasz. Ludzkość, w swym dążeniu do poprawy jakości życia, wymyśla co raz to nowe rozwiązania — w założeniu  mają one spowodować to aby przejść przez życie  łatwo i przyjemnie a także aby marsz ten mógł trwać jak najdłużej. Wszyscy doceniamy komfortowe warunki mieszkania i pracy: efektowne i efektywne, obliczone na jak najmniejsze koszty ekonomiczne a jednocześnie zapewniające nam  środowisko tak doskonałe że aż niedostrzegalne  -  zupełnie jak powietrze.

Środowiska sztucznie wytworzone przez człowieka, bez względu na to czy jest to park, czy ogródek, przestrzeń mieszkalna czy też biuro łączy jedna cecha: są pozbawione równowagi biologicznej. Oznacza to, że pozbawione opieki człowieka, w bardzo szybkim czasie,  zdegradują się. W nowoczesnych obiektach budowlanych montowane są systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne — często nie zdajemy sobie sprawy, że to właśnie one są źródłem zagrożeń. Coraz częściej, w świecie rozwiniętych gospodarek i społeczności,w otoczeniu luksusowych domów i biur pojawia się nowy termin: SBS (Sick Building Syndrome) czyli Zespół Chorego Budynku. To negatywny efekt oddziaływania czynników fizycznych, chemicznych, biologicznych i psychicznych generowanych przez obiekt budowlany na przebywających w nim ludzi. Według światowych badań,  użytkownicy aż 70% nowoczesnych obiektów budowlanych skarżą się na trzy podstawowe symptomy SBS: suchość oczu, ból gardła i ból głowy. Skąd się biorą tak przykre a wręcz niebezpieczne reakcje organizmu na pozornie idealne środowisko nowoczesnego wnętrza? Odpowiedź jest prosta:  z powietrza.

Większość niekorzystnych czynników uwalnianych przez budynki i przebywających w nim ludzi kumuluje się w powietrzu. To właśnie powietrze w budynkach generujących czynniki SBS, z każdym Twoim oddechem zaopatruje Cię  nie tylko w życiodajny tlen ale również w ogromną liczbę szkodliwych związków chemicznych, drobnoustrojów i ich produktów przemiany materii a także alergenów (więcej na ten temat czytaj tutaj).

Nasza firma dba o to aby powietrze jakim musisz oddychać w domu czy w pracy nie powodowało u Ciebie złego samopoczucia i chorób.

My jednak nie leczymy ludzi - My naprawiamy powietrze !!! 

Administrator